Всесвітній день туалету 19 листопада

05.11.2018

До Всесвітнього дня туалету 19 листопада Музей Історії Туалету відкриває свої двері на безкоштовний перегляд експонатів Музею.

До вашої уваги - нові експонати XIXст. - тарільчатий унітаз з керамічною чашею The Pan Water-Closet, 70-х років XIX століття та чаша ватерклозету 1879 року - «National» /на внутрішньому боці експонату «National» є  два написи «Twyford’s National Patent» і реєстраційний номер/.

Власники Музею придбали ексапонати у приватного англійського колекціонера Саймонта Кірбі (Simon Kirby) у Стратфорді -на - Ейван (Британія). Саймон Кірбі має понад 200 унікальних  екземплярів компанії Thomas Crapper & Co. Він був вражений тим, что український Музей Історії Туалету вивчає історію розвитку туалетної культури від давніх часів до сьогодення та запропонував придбати надзвичайно рідкісний еуспонат - тарільчатий унітаз XIX століття.

Трохи історії. Перший зливний клозет у Європі з’явився у XVI столітті, але його не оцінили. На пізнання його необхідності пішло майже 200 років. Тому прийнято вважати датою народження ватерклозету XVIІІ століття. А вже в XІX столітті «зливний туалет» впевнено мандрував Європою та Північною Америкою.

В цей час з’являється декілька типів ватерклозетів, але не водночас – поступово як результат технічного прогресу.

Першими винахідниками були механіки, які використовували метал для чаши унітазу, а каркас робили з дерева. Згодом, Металеву чашу замінили на керамічну, тому в цей процес були залучені гончари. Вони ж поступово все металеві елементи, які швидко ржавіли, замінили на керамічні. А механіки зосередилися на зливному баку.

Перші зливні туалети були клапанними (The valve closet). Клапан – це унікальний винахід сантехніків та величезна проблема користувачів. Він іржавів, зламувався, пропускав воду та запахи. Механіки не втрачали надії на його удосконалення. В 1796 році лондонський літейник Вільям Ло (William Law) отримав патент на удосконалений ватерклозет з тарільчатим клапаном.