В Катарі побудували музей в формі троянди пісків

03.04.2019

28 березня відбулось офіційне відкриття Національного музею Катара NMoQ, спроектованого французьким архітектором Жаном Нувелем. Серед гостей заходу – Джоні Депп і Вікторія Бекхем.

Відтепер перше, що бачитимуть люди, прибуваючи в місто Доха – це національний музей Катара NMoQ. Будівля формою нагадує веленську троянду пісків, тобто скупчення гіпсу або бариту схоже на квітку, яке утворюється в пустелях.

Музейний комплекс був розбудований на основі палацу катарського шейха – однієї з найбільш відомих архітектурних пам’яток міста. Навколо нього розміщено 76 тисяч «пелюсток» різних форм і розмірів. Вони слугують не тільки декором, але й формують галереї та внутрішній двір – додатковий простір для проведення культурних заходів. Крім того, «пелюстки», які виконують функцію опор, затіняють простір, що необхідно в умовах спекотного катарського клімату.

Вхід в приміщення прикрашають 114 фонтанів та 900-метрова лагуна. Музей розроблений як простір вільної форми, без кімнат та дверей. Тут відвідувачі можуть плавно пересуватися в часі: від одного історичного періоду до іншого.

Всередині музейного комплексу розташовано 11 галерей з експозиціями археологічних знахідок, фауни Катару, та предметів мистецтва. Крім того, тут облаштовано аудиторію на 220 місць, лабораторії, дослідницький центр, офісні приміщення, магазини та ресторани.

На прес-конференції буди присутні: Шейха Амна бінт Абдулазіз бін Джассім Аль Тані, директор NMoQ, Шейха аль-Маясса бінт Хамад бен Халіфа Аль Тані, голова управління музейною справою Катара та французький архітектор Жан Нувель.

Шейха Амна бінт Абдулазіз бін Джассім Аль Тані, директор NMoQ, Шейха аль-Маясса бінт Хамад бен Халіфа Аль Тані, голова управління музейною справою Катара та французький архітектор Жан Нувель на прес-конференції.