Гигиена – признак цивилизации или воспитание?

05.03.2020

Вона є основою охорони здоров’я, ознакою цивілізації». Так писала про жіночу гігієну в 1951 році головна редакторка журналу «Elle» Франсуаза Жиру.

Французький інститут громадської думки IFOP провів дослідження про те, наскільки охайні француженки. На жаль, відповідь була: ні. У післявоєнний час це можна було пояснити відсутністю санітарних умов у будинках. Але Франсуаза Жиру стверджувала, що чистота – це все ж таки дисципліна і виховання.

У 2020 було проведене нове дослідження IFOP про гігієну французів за участю компанії «Diogène», що спеціалізується на прибиранні приміщень у людей із синдромом Діогена (відсутність особистої та домашньої гігієни).

Цікаві факти дослідження показують, що в 1951 році 52% жінок приймали душ 1 раз на день, а білизну кожного дня міняли лише 17% жінок.

У 2020 році вже 81% жінок приймають душ хоча б 1 раз на день, а чоловіків – 71% (а старші 65 років – 57%).

Щодо спідньої білизни, то 94% жінок і 73% чоловіків змінюють білизну кожен день, 4% жінок і 21% чоловіків – 2 рази на тиждень, 1% жінок і 4% чоловіків – 1 раз на тиждень.

Усі ми знаємо, що руки після туалету треба мити. Чи знають про це французи? Так, 71% французів миють руки після туалету і тільки 49% – перед їжею.

Якщо підводити підсумки, то ситуація з гігієною у французів трохи поліпшується в порівнянні з 1951 роком. Кардіолог і дієтолог Фредерік Сальдманн стурбований тим, що під час епідемії короновіруса не вистачає зниклих з ванних щіток для нігтів, про які йшлося в дослідженнях у 1951 році. Справжні джунглі під нігтями не дозволять французам позбутися репутації замазур. Він наводить як приклад США – там, наприклад, опускають кришку туалету перед тим, як злити воду. У Франції це ігнорується майже всіма. Але ж там знаходиться безліч бактерій, які потік води розбризкує на всі боки.

На жаль, в Україні немає такої статистики, але ми віримо, що культура гігієни нам властива.

А що ви думаєте з цього приводу?