Відвідування музеїв та виставок знижує ризик появи депресії

29.01.2019

Вчені Університетського коледжу Лондона протягом 10 років проводили дослідження процесів старіння, в ході якого слідкували за 2148 людей літнього віку. В результаті вони довели, що відвідування культурних заходів значно знижує ризик появи депресії.

З’ясувалось, що на 35% знижується ризик депресії у людей, які ходили в музеї, галереї, театри чи кіно раз в кілька місяців, і на 48% – у тих, хто робив це щомісяця.

Психологи вважають, що часті «виходи в світ», спілкування з друзями та нові знайомства позитивно впливають на психічне здоров’я людини. А згідно з останніми дослідженнями британських вчених, є пряма відповідність між рівнем залучення людини до культурного життя та ризиком розвитку депресії. Відвідуючи культурні заходи, людина не тільки долучається до соціальної активності, але й отримує розумову стимуляцію та помірні фізичні навантаження, що є необхідними умовами підтримання бадьорості духу.

https://www.cambridge.org/core/journals/the-british-journal-of-psychiatry/article/cultural-engagement-and-incident-depression-in-older-adults-evidence-from-the-english-longitudinal-study-of-ageing/F25368CA79340C430B046A1DDDDC05B6