5 вересня 2007 року – день народження Музею Історії Туалету.

04.09.2021

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ТУАЛЕТУ 5 вересня 2007 року – день народження Музею Історії Туалету. Наш Музей знаходиться в Києві в приміщенні бізнес-центру «Башта». Його засновники і власники – підприємці Марина і Микола Богданенки. Основою Музею стала колекція дрібних предметів, пов’язаних із туалетною тематикою. Це найбільша подібна колекція. В 2015 році вона отримала сертифікат «Всесвітній рекорд Гіннеса». Марина і Микола Богданенки також стали співавторами першого тому книги «Світова історія (туалету)». За минулі роки Музею вдалося чимало. Оглядові екскурсії кількома мовами, квести і костюмовані заходи для дітей, періодичні виставки, лекції – це тільки те, що на поверхні. Співробітники ведуть пошукову роботу, контактують з іноземними колегами, фонди Музею поповнюються. Окремий сектор діяльності Музею – всеукраїнський щорічний конкурс «Найкраща туалетна кімната BEST WC». Він проводиться вже кілька років. В ньому беруть участь такі громадські заклади, як дитячі садки, школи, театри, ресторани. Експерти оцінюють вбиральні за певними критеріями, і в кінці року відбувається церемонія нагородження переможців у кількох категоріях. Ми сподіваємося, що наш Музей сприяє укріпленню в суспільстві думки про важливість дотримання норм гігієни заради збереження життя і здоров’я.