Заходи

События
01.02.2020 - 30.04.202010.00-18.00 Виставки
Виставка ляльок Ірини Хаджинової «Закулісся старої ляльки»
Вільний

В ті часи коли не було Гаджетів і  майже всі дівчатка любили гратися ляльками, одна дівчинка зібрала гроші, щоб купити  собі маленького пупсика з рухливими ніжками та ручками. Радості не було меж! Але батьки казали: «Скільки можна? У тебе і так повно ляльок...».  Вони не розуміли, що всі ляльки РІЗНІ. Різного розміру, з різним кольором волосся і очей, і характери в них теж були різні, вони зовсім не схожі одна на одну… І коли дівчинка виросла, вона, нарешті змогла дозволити собі те, що забороняли у дитинстві – мати багато ляльок.

Паралельно з  ляльками домі з’являлися і спеціальна література і шматочки тканин, з якої шився одяг для старих ляльок.  Таким чином, де хто з ляльок отримував зовсім інший «статус». Наприклад, товстобокий пупс враз перетворювався в яничара, а простенька дівчинка з русою косою – в царицю Савську.

В колекції Ірини Хаджинової всі улюблені. Але є в колекції  й ляльки швейцарської художниці Саши Моргенталер (1893-1975 рр). Саша почала експериментувати з групою майстрів щоб створити ідеальні, на їх погляд, ляльки. Виявилось, що найкращим матеріалом  для цього є синтетичні смоли.  Саша почала створювати ляльки в 1950х роках. Кожного року випускалося тільки 250 екземплярів. В 1986 році  лялька «Саша» вже не випускалася, але вони деякі екземпляри представлені на виставці «Закулісся старої ляльки», яка працює в Музеї Історії Туалету» з 1 лютого до 30 квітня 2020 року з 10.00 до 18.00.

Вхід вільний.