26.09.2018 - 30.09.2018 | 11.00-20.00 Соціальні заходи
Арсенал Ідей
Безкоштовно

Вчетверте Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»  організував креативний простір, у якому поєднуються творчість дітей та дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми та експериментаторство.

Тема цьогорічного фестивалю була «Якби я був чимось / кимось / десь». Мета -  продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включав три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність».

«Простір» стосується нашого життя у місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації: дізнатись про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності можна буде поринути у внутрішній простір музею та вийти з міста у таємничий ліс. А також створити модель ідеального міста.

«Тіло» охоплює одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій. Під час фестивалю можна буде уявити себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнатися більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментувати з можливостями власного тіла.

«Діяльність» сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, що наразі динамічно розвиваються.

У межах фестивалю відбувся III Форум нової освіти  – відкритий простір, де діти  як безпосередні учасники заходу, а  дорослі мали можливість почути їх думки та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього. Чи можуть діти самі будувати освітню траєкторію? Чи мають вони право на помилку? Як дорослі можуть допомогти у навчанні? Що, на думку підлітків, варто змінити в середній освіті? Що працює / не працює в сучасній освіті? Форум почув думки, з’ясував інтелектуальні та емоційні потреби дітей,  разом з ними та представниками експертного середовища обговорював нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому під час фестивалю «Арсенал ідей» були представлені активності, доступні для дітей і дорослих з інвалідністю та створено єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.

В рамках фестивалю відбувся інклюзивний театральний проект «Більше ніж гра» – унікальний інтерактивний простір, що залучає усіх відвідувачів фестивалю до захопливої театральної програми, а також серії воркшопів та інших освітніх заходів. Проект «Більше ніж гра» створений театральною лабораторією Мистецького арсеналу спільно з театральними колективами, центрами, студіями, педагогами та фахівцями, які опікуються розвитком інклюзивного суспільства в Україні.

Програма дозволила визначити та створити найоптимальніші перформативні методики для їх подальшого використання у театральних та інклюзивних освітніх програмах.

Музей Історії Туалету приймав участь у фестивалі та презентував нові настольні ігри для дітей різних вікових категорій. Ігри допомагають вивчати історію розвитку туалетної культури від давніх часів до сьогодення, навчають захищати навколишне середовище та розвивати соціальну активність в питаннях права людини на цивілізований туалет, виражати своє бачення туалету майбутнього, та чітко позначити  своє ставлення до туалетного етикету.