Туалет та гідність. або «Жінкам вхід безкоштовний, леді - один пенс».

14.07.2020 | 17:11

У чому різниця між справжньою леді та звичайною жінкою або між справжнім джентльменом і простим чоловіком? Виявляється, вся справа в дрібній монеті, за якою криється глибокий сенс.

Є жінки і чоловіки. А є леді та джентльмени. Спочатку так аристократів називали в Вікторіанську епоху. А потім так стали називати вихованих та освічених людей, які мають почуття власної гідності та визнають його у інших. Поважають себе і поважають інших. А різниця між чоловіком та джентльменом і між леді та жінкою - всього один пенс. Дрібна монета. Хоча, очевидно, що не в монеті справа.

 

Одна письменниця колись давно приїхала до Лондона. І побачила, даруйте, громадський туалет - окремо розташована будівля, з двома входами. Над кожним входом був напис:

- "Вхід для жінок безкоштовний. Для леді - один пенс",

- "Вхід для чоловіків безкоштовний. Для джентльменів - один пенс".

Поки здивована письменниця стала думати про відмінності леді та жінки, до неї підійшов поліцейський та делікатно запитав, чи не потрібен їй пенс. Можливо у неї проблема з дрібними монетами, так він був готовий прислужитися леді, як справжній джентльмен.

Ось вже дійсно, дивні вони, ці «манірні» англійці. Але в цій історії є глибокий сенс: леді і джентльмени завжди платять за себе.

Не поспішають, пхаючи ліктями інших, щоб задарма щось схопити, навіть якщо є можливість це зробити. Не користуються безкоштовними послугами, якщо в змозі заплатити. І завжди дякують за послугу, навіть якщо ніхто не вимагає подяки. Не звикли користуватися "за дарма", справжні леді та джентльмени. Це не тому, що їх змушують платити. А тому, що плата за послугу або за річ дозволяє зберегти почуття власної гідності, самоповаги. Іноді всього лише один пенс потрібно віддати. Але одні не платять навіть цю дрібну монетку. Інші вважають за обов'язок заплатити за себе. Віддячити, розрахуватися, дотримати негласні правила, навіть якщо це ніхто не побачить і не оцінить. Та й ще делікатно допоможуть тому, хто опинився в скруті.

Бути чоловіком або жінкою можуть всі. Ніяких зусиль зазвичай докладати не потрібно. А ось бути леді або джентльменом не всі в змозі. Хоча різниця може бути іноді в дрібній монеті, яку можна віддати. А можна зберегти або просто забутись заплатити. Але з цього дрібязку починається наша самооцінка. Самоповага і повага до інших людей ...

Є один простий спосіб підняти самооцінку - заплати, якщо можеш заплатити. Віддячь, якщо можеш віддячити. Навіть якщо оплати та подяки не вимагають, та не чекають. Леді та джентльмени завжди платять за себе.