Маска "Шлях героя"

13.02.2021 | 16:43

Маска «Шлях героя» ретранслює структуровану чорно-білу реальність. Де є плюс та мінус, чорне та біле, жорсткі рамки та різкі лінії внутрішнього змісту.

Наративом історії маски «Шлях героя» є проходження особистістю через зовнішні суворі обмеження заради народження внутрішнього змісту й досягнення мети. Пандемія для людства, як випробування. Де кожен має принести в жертву свої бажання та звички, задля збереження життя. Потрібно переосмислити своє існування, пройти через внутрішньо-психологічні випробовування. Та залишитись наодинці з самим собою та своїм світом.

Зовні маску прикрашає геометричний орнамент, що символізує шахову дошку і натякає на життя, як на гру. Чіткі переходи між чорним і білим демонструють обмеження та рамки. Вийти з цього протистояння з собою та суспільством людина може тільки через носіння маски, яка стала символом перепустки в зовнішній світ. Так ідентифікацією особи, коли обличчя приховане, стають очі. Саме через очі можна роздивитись внутрішній світ людини.

Маска виконана за типом баути. Це одна з найбільш поширених і популярних венеційських масок. На перетині XV-XVI століття її носили, як чоловіки, так і жінки. Нижня частина маски була зроблена таким чином, що людина могла їсти і пити, не розкриваючи обличчя. У XVIII ст. баута стала стандартною маскою, носіння якої регулювалося венеційським урядом. Бауту також широко використовували на карнавалах або у театрі.