Маска (Опис до Доктор 2020 Чума)

11.02.2021 | 19:14

(Опис до Доктор 2020 Чума)

Класична венеціанська маска Доктор чуми з носом дзьобом створена як все у Венеції з чисто практичних міркувань. Народження такої маски було необхідним в період 14 століття, коли в Європі вирували епідемії чуми косили цілі міста.

Повністю закриває все обличчя маска, з величезним довгим порожнистим носом - дзьобом, в надра якого закладалися різні субстанції: сухі квіти, лаванда, чебрець, мирра, амбра, листя м'яти, камфори, гвоздики і губки, змочені в оцті.

Скло закривали очні прорізи, а вздовж носа робилися прорізи закриті марлею, для вентиляції повітря. Так, маска Доктора Чуми - є таким собі прототипом сучасного протигаза. Ця маска служила лікарям захистом від звірячих запахів тіл, що розкладаються, уражених чумою. В якості корисного аксесуара для обстеження пацієнтів, лікарі використовували тростину.

Цілісний костюм Доктора Чуми, являє собою: довгий, що закриває щиколотки чорний плащ, з накидкою на голову, пара чорних рукавичок, пара чорному взутті, тростину, капелюх, і власне маска доктора Чуми. Ми зараз бачимо цей неймовірний експеримент коли людина залишаючись з собою сам на сам, заново знайомиться з собою. Блискавично відбувається переоцінка цінностей.

Ми розуміємо що важливо а що другорядне. У кожній моїй роботі присутня символізм. Золотий колір маски це новий але глобальний виток переоцінка цінностей людини сучасного. Крім символу - пропуску в навколишній світ, це ще і цінність життя, яку ми стали оберігати більш ретельно, дбаючи до себе і оточуючих. Очі - ретранслятор внутрішніх емоцій. Червоні очі з вишитими золотими зірками - прихований страх невідомого проривається назовні. Одягаючи маску ми ховаємо, захищаємо своє дихання, яке може стати смертоносним для оточуючих, в надії всередині «на потім» відчути знову запах життя.

Внутрішня, прихована вторинна частина маски, яку можна побачити тільки зазирнувши у вічі чорно-білої реальності, через символічне зображення на червоному тлі ретранслює мету, ядро до якого прагне особистість, те для чого має пройти архетипний «шлях героя» - прохождення обмежень, та психологічних «поневірянь- випробовувань». На червному тлі – строкате розмаїття символічних строкатих квітів – символ життя та розквіту цілі змагання - за життя.

Фоновий колір кармін обраний не випадково це символ проходження випробовування, переробки та переосмислення життя, адже для 1 фунта (453,592 грама) карміну-сирцю потрібно - близько 70 тис. висушених комах. Внутрішня, прихована вторинна частина маски, яку можна побачити тільки з внутрішньої сторони, тобто «спробувавши надягнути маску», ретранслює мету, ядро, до якого прагне особистість На червному тлі – строкате розмаїття символічних строкатих квітів – символ життя та його розквіту - цілі змагання - за життя. Фоновий колір кармін, адже для 1 фунта (453,592 грама) карміну-сирцю потрібно - близько 70 тис. висушених комах.